HYR NE CHAT

.......
   
  .
  barcoleta
 
Babai dhe Djali

Babai e ptyt te birin sa bojn 10 molla me I hek 2 une sa Jesin   ....i biri ja kthen nuk di se mesusja na   jep detyra vetm me portokalla.


2   Buktë

Jon   kan   2   buk , tu ec rruges e   kan pa   ni   kifle   me   airokrem edhe   kan   than , qe   moj   kaq   e   vogel   i   ka   ly   buzet hehe.


Burri dhe Gruaja‏

kishte qen nje her nje burr ne Ballkonin e shtepis se tij duke pushuar se bashku me gruan e tij, dhe andej neper lagje te tij kalon nje vajz shum e bukur dhe ne ate moment burri i thot gruas se tije :
-   A e shef moj grua se cfar femre e bukur qenka kjo , ndersa ti je trashur je bere si nje kombaj , ndersa gruaja e tij nuk flet , pasi qe shkojn per te fjetur ne shtrat gruaja e tij ia kthen shpinen burrit , dhe burri e pyt thot :
-   Grua a nuk je ne disponim sonte per te bere …. , ndersa gruaja i pergjigjet shkurt : - Po kur ta ndez o borrim im gjith ket kombaj per nje fije Kasht.


Fshatari dhe Lepuri‏
Gjykatsi   e   vet   fshatari pse e   ke   vra   lepurin   edhe   pse   nuk   je antar   i gjuerarve   . Fshatari I thot po   edhe   Lepuri   pa u   kan   antar   i   familjes   sime   mi   ka   hanger   laknat.


Hasa- Hysa dhe Taksisti

Jon kan niher hasa edhe hysa jan shku me nje diskotek edhe kan pi shum edhe kur jen dal pi diskotekes i ka than hasa hyses , hajde shkojna me taksi ne ship, e   kan nal ni taxi edhe i kan than sa pare bohet per 3 veta deri ne shpi ton taksisti i ka than po ju te kokit veq 2 vet e jo 3, i kan than hasa e qysa pse ti a nuk po vjen me neve a hehe.


Gjermani Amerikan dhe Shqiptari

ishkon Gjermani Amerikan dhe Shqiptari   dhe shkojn me nje hotel me bujt , : Edhe I thot pronari I hotelit vetem ni dhoom e kem te lir   edhe aty esht ni thum pir me sy te kuq nese mundeni me flejt me thumper rrini ata thoj po u ba   edhe shkon gjermani m flejt ne dhom ja ban thumpiri un   jam dhumpiri me sy te kuq edhe ik aj qashtu edhe amerikani ik edhe aj ivjen radha shqiptarit shkonn ne dhom ja ban dhumpiri une jam dhumpiri me sy te kuq ja ban shqiptari shuj se ta   futi shpull ta kuqi eshe tjetrin.


Nasradini

U kan nasradini : e ka qu nanen wet me ble fiq tu hec udhes u habit edhe ka than hiq e she nje njeri tu zan peshqi edhe i ka than hiq hiq aj njeri e ka rre edhe i ka than: me than sod 1 neser 2,   tu hec udhes e ka pa 1 njeri tu e vorros edhe ka than sod 1 neser 2 ata e kan pshurr te rre tanni i kan than jo Sod1 neser2 po allai ngjenet, e ka pa 1 njeri te pre 1 bullic i ka than allai ngjenet edhe aj e ka rre i ka than duhet me than e hanksh me tshnosh, edhe tu hec udhes e ka pa 1 njeri tu e ba nevojen i ka than e hanksh met SHNOSH


Bjondinja

O kon bjondja   me ni djal edhe   bjondja i ka than atij djalit qe une po ta boj ni pytje edhe ti bomi mu ni pytje e nese nuk e di une ti jap ty 10 euro a   nese nuk e din ti mi jep 1000 euro edhe e vet bjondja   e aj se ka dit edhe ja ka jep 1000 euro   e tani e vet djali cila   o kon pergjigjeja ,bjondinja ja kthen   se di as une edhe ja ka jep   10 euro


Babi dhe Tupani

Djali I thot babit A ma blen nje tupan   babi ja ktheu   jo   djali jem se na ban zhurum djali ja ktheu jo bab nuk baj zhurum vetem kur te flejsh ti I mshoj tupanit.  


Djali dhe Babai

Na kishte qen nje her nje baba   dhe   kishte pas ni Gru edhe ni djal te vogel, e Babi   e kishte pas nje fabrik te madhe dhe nje dit   Aj dajali I vogel e kish pas ditlindjen   dhe Babai I thot djalit te vet   djali jem sot e ki ditlindjen   qka ki deshir me tpru babi per ditlindje, Ndersa djali ja kthen babit babi e dua nje vlla te vogel   a ban babi, Po   nuk mundem I thot babai. Djali : Ani babi po   pse spo punson ma   shum puntore me ma pru vllaun   e vogel.  


Polici

o kon ni polic edhe ni djal, E aj djali i majke gjith do fara te molles e nje dit e ka vet polici pse pi man gjith qato fara ne goje ,e aj djali i ka   than:   se me vin ment kur ti maj ne goje.e i tha polici sa po mi shet aj i ka thon 1 euro e polici ja ka ble tani aj tu menu   tha me veti:     po une me 1 euro i kisha ble   1 kg   molla e tani shkoj te aj djali edhe i tha: me mashtrove une me 1 euro i kisha ble 1 kg molla e aj djali i tha po e pe she qe terdhen ment.


Pijaneci

Na ishte nje her nje pijanec kishte pirë aq shum sa duke ardhur rruges ishte rrezuar te nesermen po ju tregonte shokeve ........... qysh jam kan tuj ec rruges more shokë veq kur u qu asfalti mka ra ne kry.


Livadhi  

-"E dashur, në zemrën time është një livadh, e në atë livadh është një lule, e ajo lule je ti" - i thotë djali vajzës.
-"I dashur, edhe në zemrën time është një livadh, në atë livadh është një kali, e ai kali je ti" - ia kthenë vajza.


Hasa edhe Hysa ne Helikopter

Hasa edhe Hysa me disa shoke e kishin pas marre një helikopter edhe pas pak kohe ish rrëzu helikopteri dhe kishin vdek te gjithë. Policia pastaj e kane gjet kutinë e zeze për me e vërtetu se çka ka ndodh brenda helikopterit para rrezimit te helikopterit sepse ekspertiza eka vërtetu qehelikopteri nuk ka pasur defekte.E leshojne kutine e zeze edhe ne fund degjohet zeri i Hyses: “O Hasë, ndale qat ventilator nalt se na merdhini krejt”


Shkretira

-Gjermani,Amerikani dhe Shqiptari kishin shkuar ne shkretetir.Per kete udhtim gjermanii kishtee marrur uj me vete,amerikani kishte marr buk ndersa Shqiptarr nje der te kerrit ,gjat udhtimit ne shkretetir ata takuan nje arab dhe ai e pyeti gjermanin pse ke marrur uj me vete ai i pergjigjet se kur te etem do ta pi, poashtu pyet edhe amerikanin pse ke marrur buk,ai ja kthen se kur te kemm uri do ta ha,gjithashtuu pyet edhe shqiptarin psee ke marru dere e kerrit ai i pergjigjet :       ..kur te kemm vap do ta hap dritaren.


Treni

Kan qen Amerikani , Gjermani , Serbi edhe Shiptari   jan kan ne nje tren Amerikani eka gjujt nje kamer nga treni shefi i trenit i ka then pse e gujte kameren   hajt se kamera ne amerik ka boll, Gjermani e gjuan nje aparat digjital   shefi trenit I thot pse e gjujte Aparatin nga treni hajt se ka te na ka boll, Serbi e gjuan nje pashtet shefi trenit I thot pse e gjujte pashteten hajt se pashteta te na ka boll,Shiptari ska shka me gjujt e gjuan serbin shefi i trenit I thot pse egjujte hajt se serb nkosov ka boll.


Vetura

Një Dit 1 Djal Deshiroj   me Ble Nje Vetur i kishe vetëm 999 Euro i Mungonte vetem edhe nje euro , e takon nje plak ne rrug dhe i thot a mundesh me mi jep 1 euro   bre se po du me ble 1 Vetur Plaka Ja jep 2 euro edhe   i thot Qe 2 euro bleje edhe njo per mu .


Hasa Dhe Hysa

u Kon hasa edhe Hysa Jon kon ne burg Hasa shkrun diqka ne Mur te burgut eh   hysa i thot hases , Has mos shkruj ktu se po na qesin prej burgut .


Baba dhe Djali

Babë,a ma jep kerrin me dalë??
Per qka i ki kamt djali jem ? T'Majten e kam per kfaçill,e t'Djathten per kushnic edhe per gaz !!


I Burgosuri

ish kan njani ne burg edhe e denojn 20 vjet,
kur del prej burgut del mu shetit ne park,edhe e takon nje grua me nje femi, aj femija e vet nene e saj alla hile nan qysh jam ardhe ne ket jet,nan i pergjigjet me inekcia ,edhe e nin aj i burgosni , kthehet edhe i thot pash zotin a nuk po i gjajn ma si ktyne her a.


Futboll MILANI-INTERI

- U kon tu lu futboll MILANI-INTERI edhe pas 1 aksioni te rrezikshem te   ekipit milanez   ndalet afer zones se rreptesis sulmuesi me i rrezikshem   alexander Pato ket goditje te lir e merr persiper ANDREA PIRLO   njery prey mesfushoreve me te mir ne evrop,PORTIERI I INTERIT HULIO CEZAR vendos barikaden mirepo te gjith lojtaret qe ishin te vendosur ne barikad ishin te kthyer me kok nga GOLA kapiteni   i interit HAVIER ZANETI e vren ket gje edhe shkon iu thot lojtareve:
Kthenu me kok nga topi   e jo nga GOLA
e ata ia kthejn: PSE   A VEQ TI PO KI QEF ME PA GOLEN A


Dashnia e vllaznive  

-Dy vllazen pe rrijin bashk kur vllavi vogel ja nis mu anku:
Aaa, nuk shtyhet jeta kshtu, spe kom nafakë....
Vllavi i madh: Ti e din qe jeten e jap për ty, mi pas dy kerre njonin ta jap ty, mi pas dy shpija njonen ta lo ty.
Vllavi i vogel: A mes e ki ni cigare?
Vllavi i madh: Veq dy t’funit em kan met e duhna mi rujt për veti.


Dy akulloret  

-Kishin qenë dy akullore edhe kishin qenë tu shetit dhe duke ecur njeren akullore e shkel kerri e tjetra shkrihet tu kesh.
Kishin qenë dy djelmosha (Dërgues Sevdaimi)
-Kishin qenë dy djelmosha edhe tu shku te dajt e tyre kishin ra në bunar dhe njeri i thot tjetrin masi nuk po munum me shku te dajt hajde shkojna te shpi.


Bicikleta  

-Na ishte niher ni djal ishte ulur ne rrug dhe qante aty pari kaloi nje hoxhe dhe i tha qka ke qe po qan i thot djali me ka humb biciklla ithot hoxha a i ki hyp pak a shum i thot djali valla i kom hyp pak po i kisha hyp edhe pak!!!


PARKU

-A të kujtohet I dashur,në këtë park ma ke vjedhur puthjen e pare?-I thot gruaja burrit.Po si nuk më kujtohet e dashur-ia kthen burri.Për shkak të asaj hajnie ende jam në burg.


MEDICINA

I SËMURI:Mjekët me të vërtet nuk janë të   nevojshëm.Simbas librave të medicines   njeriu mundet vetvetiu të shërohet.MJEKU:Mirë e keni,mirpo kujdes,se për një gabim shtypi mundeni të vdisni.


ËNDËRA

Kur u zgjua një dembel I papunë nga gjumi I tha së shoqes:-Jam kënaqur sonte.Në ender gjeta një punë të mire,ku fitoja shumë para…Vazhdo të flesh mor budalla,derisa të fitosh një shumë të mire I tha e shoqja.


MOS U SHQETËSO BABA

Një djalë vrapon I gëzuar te babai I tij.-Baba , a do të më blesh një daulle?-Do te bësh zhurmë ore ir! Mos u shqetso,baba,do t’I bie kur të jesh në gjum..

Humbas pensionin

Do te te jap nje ilaç qe do te te rinoje 20 vjet, megjithese je 65 vjeçar.Mos se humbas pensionin...


Dy here me shume

Tani vjershat e mija i lexojne dy here me shume njerez.Urime, nuk e dija qe je martuar...


Aspirinat

U zgjova kete mengjes dhe u ndjeva shume keq, i thote nje tip nje shoku dhe vendosa te vras veten duke marre 1000 aspirina. Po pastaj? Pasi piva 2 dhe e ndjeva veten me mire.E shkelqyeshme, Si t'u duk dreka e dashur? E shkelqyeshme, me qe ra fjala, çfare kishim per dreke?


Mamaja

Nje fshatar po kthehej ne shtepi nga pazari, por kishte ndjesine sikur kishte harruar diçka , por nuk po e kujtonte se çfare.
Ndersa po i afrohej shtepise, kjo bindje ju be kaq e forte saqe ai ndali kuajt dy a tre here., krruajti koken i turbulluar dhe perpiqej te rikujtonte çfare kishte harruar, por me kot. Me ne fund arriti ne shtepi, takoi te bijen, e cila duke e pare me çudi thirri: "Baba, ku e le mamin?!"...


Fjalekryqi

Brixhida po mbush nje fjalekryq:
Ç eshte fundi i jetes? Me shtate shkronja! Martesa -pergjigjet babai.
WC-ja e pyllit
U mblodhen te gjithe kafshet e pyllit edhe vendosen qe te bejne nje WC te perbashket ku te gjithe mund te kryenin nevojat personale ne menyre qe te mos ndotnin pyllin edhe u tha u be. Çdo muaj te gjitha kafshet mblidheshin edhe diskutonin nese kishte ndonje verejtje per WC, a e pastronin WC apo jo edhe plot gjera te tjera. Si kryetar ishte Luani. Luani ngrihet me kembe edhe pyet nese ndokush ka ndonje shqetesim rreth kesaj WC te re. Lepuri si i friksuar ngre doren edhe thote:
- Me... me.... leje
- Po, i thote Luani, -fol o Lepur.
- Shoko, i thote lepuri, - Xhaxhi Ariu jo vetem qe nuk e ben ne vrime po na perdor edhe si lecke per te fshire byten...


Berberi                                                                                                                
Nje njeri pothuajse i teri tullac shkoi te berberi per ti shkurtu floket.
"Sigurisht Zoteri berber se nuk do te me kerkoni shumen e njete te te hollave sikurse edhe tjerve sepse edhe ti po e sheh se sa floke kam" shtoi klienti.
"Po, ne rastin tend eshte e vertet se une nuk kam shume me shkurtu por humbi shume kohe duke i hulumtu per me ti gjete qimet" tha berberi.


Nxenesi dhe   puntori                                                                                                                          
Nje nxenes nje dit shkon te nje burektore dhe e pyet puntorin a ke 1001 kifle dhe puntori i pergjigjet se nuk ka , diten e ardhshme nxenesi shkon perseri ke burektorja dhe e pyet a ke 1001 kifle, puntori i pergjigjet se nuk ka, mbas pak kohe vjen pronari i burektores dhe puntori i thot se vjen nje nxenes dhe i kerkon 1001 kifle dhe pronari i thot puntorit me ia pregadit 1001 kiflet nxenes, te nesermen vjen nxenesi dhe i thot te njejten a ke 1001 kifle dhe puntori i pergjigjet se kam 1001 kifle. -dhe nxenesi i thot se nuk ke me i shit asnjeher.


Dembelat                                                                                                          
Ishin ra dy dembela me fjet,fryen era dhe e hap deren kur po ja bon njani dembel tjetrit allahile per sa koh mundesh me mbyll deren,tjetri i pergjigjet po per nja nje jav,ai tjetri po shikon i habitur edhe po i thote,,O KU JE RAKET BRE''


Maqorri

ishte nje maqorr i cili qante erdhi ni mac ja beri pse po qan ia ktheu maqorri pata qef.


Na Ishte Nje Pijanec

Na ishte njehr nje njeri pijanec dhe dita dites pinte cdo here e me shume dhe nje dite vendosen familja tu e qortue sepse edhe i shkaktonte deme financiare familjes, kur nje dite del ne qytet pijaneci me gru ulen per te pi kamarieri e pyet pijanecin cka doni me pi ai thot per mua dhe gruan time nga nje got raki pas pak kamarieri i solli pijaneci e coi goten derisa gruaj po provon ta pije ktheht kah burri i thot cka osht kjo ai ja kthen eee pije pije se po menoni qe edhe une kollaj e kom

Nëse Doni Të Jetë Edhe Barcoleta Jote Këtu Atëher Na Kontaktoni ne adresen tone qe eshte dhene me lart .
 
   
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=
TOP DRENASI free glitter text and family website at FamilyLobby.com
TOP-DRENASI TOOLBAR
free glitter text and family website at FamilyLobby.com PERFUNDI KTIJ KY VENDOSET RTK- DREJTPERDREJT

Nuk lejohen fyrjet ne chat